Logo Aktualności

Uroczyste obchody Dnia Strażaka w Komendzie Miejskiej PSP w Żorach

linia

11 maja 2014 r. na Rynku w Żorach obchodzono Dzień Strażaka. Pododdziały Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej i poczty sztandarowe wprowadziła orkiestra dęta OSP z Międzybrodzia Bialskiego.
Bryg. Grzegorz Fischer, komendant miejski PSP w Żorach, w swoim wystąpieniu zaznaczył, że uroczystości strażackie włączają się w wyjątkowe wydarzenie miejskie – 312 rocznicę "Święta Ogniowego". Podziękował za kolejny dobry rok dla strażaków w Żorach i nakreślił plany na kolejne lata.

Uroczystości swoją obecnością zaszczycili m.in.: senator RP, wiceminister infrastruktury i rozwoju Adam Zdziebło, zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Marek Kowalski, europoseł Bogdan Marcinkiewicz, śląski komendant wojewódzki PSP w Katowicach nadbryg. Marek Rączka, zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. mgr inż. Erwin Jaworudzki, komendanci powiatowi i miejscy PSP z Jastrzębia-Zdroju, Raciborza, Rybnika i Wodzisławia Śląskiego, wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego OSP RP w Katowicach dh Andrzej Grzenia oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek z sąsiednich powiatów.

Za godne reprezentowanie województwa śląskiego na sportowych arenach krajowych i zagranicznych st. asp. Marcin Zdziebło otrzymał list gratulacyjny od śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Nadbryg. Marek Kowalski w swoim wystąpieniu przekazał podziękowania żorskim i śląskim strażakom za wysoki poziom przygotowania do działań, przypominając też o ich udziale w międzynarodowych misjach ratowniczych. Wspomniał o efektach i planach związanych z pozyskiwaniem środków unijnych przeznaczanych na poprawę wyposażenia sprzętowego i bazy PSP. Dokonuje się to w ścisłej współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju, za co wyraził podziękowanie wiceministrowi infrastruktury i rozwoju Adamowi Zdziebło.

Dzień Strażaka to także odpowiednia okazja do wręczenia awansów na wyższe stopnie służbowe. Po zakończeniu oficjalnej części Orkiestra OSP Międzybrodzie Bialskie zagrała koncert, a zaproszeni goście spotkali się przy tradycyjnej strażackiej grochówce. W ramach obchodów "Święta Ogniowego" odbyła się także uroczysta procesja z pochodniami, pokaz laserów oraz II Bieg Ogniowy.

pożegnanie pożegnanie pożegnanie

linia

Do strony startowej... Do strony poprzedniej... Na górę strony...