Logo Aktualności

Pożegnanie mł. bryg. Leszka Kowalczyk.

linia

Z dniem 31 maja br. na zaopatrzenie emerytalne odszedł mł. bryg. Leszek Kowalczyk. Uroczyste pożegnanie odbyło się po ostatniej służbie, którą zakończył 22 maja 2014 r.

Leszek Kowalczyk pracę zawodową w strukturach pożarniczych rozpoczął dnia 01.02.1984 r. Zanim zasilił szeregi Państwowej Straży Pożarnej pracował w Kopalni Węgla Kamiennego "Krupiński". W roku 1989 rozpoczął służbę w ochronie przeciwpożarowej w Zakładowej Straży Pożarnej w Żorach. W czasie wieloletniej służby w Komendzie Miejskiej PSP w Żorach pracował zarówno w systemie zmianowym, jako dyspozytor, jak i w systemie dziennym realizując zadania stanowiska ds. kwatermistrzowskich. W wyniku procesu ucywilniania stanowisk przeszedł do służby w Miejskim Stanowisku Kierowania na stanowisko dyżurnego operacyjnego.

Poza służbą od wielu lat aktywnie działa w różnych organizacjach takich jak: PTTK, Koło Przewodników Górskich, Bractwo Kurkowe Miasta Żory oraz Polski Związek Łowiecki. Organizuje i realizuje zawody strzeleckie dla mieszkańców naszego miasta, jest współautorem książki wydanej nakładem Bractwa Kurkowego i Muzeum Miejskiego na temat Bractwa Kurkowego Miasta Żory. W 2014 roku zajął 1 miejsce w Plebiscycie na Najlepszego sportowca seniorach w roku 2013. Leszek Kowalczyk w stopniu mł. brygadier przeszedł na emeryturę z dniem 31 maja 2014r.

pożegnanie pożegnanie pożegnanie
pożegnanie pożegnanie

linia

Do strony startowej... Do strony poprzedniej... Na górę strony...