Logo Interwencje

2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012

01/2009 | 02/2009 | 03/2009 | 04/2009 | 05/2009 | 06/2009

07/2009 | 08/2009 | 09/2009 | 10/2009 | 11/2009 | 12/2009

Jeśli korzystasz z fotografii/informacji umieszczonych na tej stronie, napisz skąd pochodzą.

Linia

28.01.2009r. autko

Kolejny wypadek drogowy w tym miesiącu wydarzył się ok. godz. 15:01 w Warszowicach (teren współdziałania JRG Pszczyna i JRG Żory).

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w przydrożnym rowie znajduje się samochód osobowy marki Opel Astra. Przybyli na miejsce wypadku pracownicy Pogotowia Ratunkowego oaptrzyli rannego kierowcę i zabrali go szpitala na obserwację. Dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku prowadzone jest przez Komendę Powiatową Policji w Pszczynie (podejrzewa się, że kierowca Opla prowadził pod wpływem alkoholu).

Działania strażaków polegały na zabezpieczniu miejsca wypadku oraz odcięciu dopływu prądu z akumulatora.

zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia

Linia

26.01.2009r. autko

Nieostrożna jazda zakończyła się pechowo dla kierującego samochodem osobym marki KIA Rio. Około godziny 09:05 jadący ul. Rolniczą samochód wpadł w poślizg, w skutek czego zjechał z drogi i dachował. Poszkodowana została jedna osoba, której przybyłe Pogotowie Ratunkowe udzieliło pomocy na miejscu.

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i postawieniu samochodu na kołach.

Straty wstępnie wyceniono na 7 tys. zł. - zgnieciony dach i bok samochodu.

zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia

Linia

25.01.2009r. autko

O godz. 18:38 otrzymano informację od dyspozytora pogotowia ratunkowego o zdarzeniu do jakiego doszło w domu przy ul. Jarzębinowej. Jeden z mieszkańców zatruł się czadem i został przewieziony do szpitala.

Po przybyciu na miejsce wezwania strażacy sprawdzili stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach (czujnik jednak nie wykazał zagrożenia). Pomimo to, wszystkie pomieszczenia zostały przewietrzone. Na miejscu zdarzenia był syn właściciela domu, któremu zakazano używania kotła gazowego oraz kominka do czasu sprawdzenia instalacji kominowej przez specjalistyczne służby.

Przybyły na miejsce kominiarz stwierdził, że przewody kominowe są drożne i prawdopodobną przyczyną zdarzenia mógł być zainstalowany w kratce wentylacyjnej, włączony elektryczny wentylator (mógł zaburzyć prawidłową cyrkulację powietrza).

Linia

23.01.2009r. autko

Z nieustalonych jeszcze przyczyn doszło do pożaru samochodu osobowego marki Ford Focus, który stał zaparkowany na os. Sikorskiego (w pobliżu byłego sklepu MiniMall). Informacja o zdarzeniu wpłynęła o godz. 07:25 rano.

W wyniku zdarzenia pojazd uległ całkowitemu spaleniu. Do ugaszenia pożaru strażacy użyli dwóch prądów piany.

zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia

Linia

21.01.2009r. autko

O godzinie 07:00 doszło do kolizji drogowej pomiędzy samochodami osobowymi: Audi 80 i VW Polo. Kolizja miała miejsce na ul. Wodzisławskiej. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, usunięciu samochodu Audi na pobocze i uprzątnięciu jezdni z pozostałości po kolizji.

Szkody wstępnie oszacowano na kwotę 13 tys. zł. (oba pojazdy mają rozbite komory silnika).

Linia

19.01.2009r. autko

Ponownie złe warunki atmosferyczne stały się przyczyną wypadku drogowego. Tym razem do zdarzenia doszło o godz. 07:45 na ul. Folwareckiej, gdzie kierujący samochodem osobowym marki VolksWagen wjechał pod samochód ciężarowy - Star. W wypadku poszkodowany został pasażer VW, który został przewieziony do szpitala.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji i zebraniu powstałej podczas kolizji plamy oleju. Straty w samochodzie ciężarowym - uszkodzona kabina i zderzak. Samochód osobowy - rozbity przód pojazdu (pojazd do kasacji).

zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia

Linia

13.01.2009r. autko

Nieostrożna i zbyt szybka jazda podczas złych warunków atmosferycznych stały się przyczyną wypadku drogowego na ul. Wodzisławskiej. Ok. godz. 10:07 kierujący samochodem dostawczym marki Mercedes uderzył w tył autobusu, w efekcie czego jedna osoba (z Mercedesa) została przewieziona do szpitala. Autobus PKS przewoził siedmiu pasażerów, którym nic się nie stało.

W wyniku zderzenia w autobusie rozszczelnił się bak, w którym znajdowało się około 200 litrów paliwa. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorbcji rozlanego płynów i oleju silnikowego, przepompowaniu paliwa z uszkodzonego baku do beczki.

Szkody w autobusie: uszkodzony tył pojazdu. Szkody w samochodzie dostawczym: rozbity przód pojazdu. Ogólna wartość strat: 40 tys. zł.

zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia

Linia

12.01.2009r. autko

O godz. 23:52 wezwano strażaków na ul. Biesiadną, gdzie w jednym z domów doszło do pożaru sadzy w kominie. Z informacji, jakich udzielił właściciel domu instalacja kominowa nie była czyszczona przez kominiarza.

Linia

09.01.2009r. autko

W tym dniu doszło do pożaru mieszkania na os. Powstańców Śląskich. Wezwanie otrzymano o godz. 09.08. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia.

Działanie SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu mieszkania, podaniu jednego prądu wody i ugaszeniu pożaru. Spaleniu uległo wyposażenie pokoju: tapczan, szafy. Nadpalone zostało okno oraz lampa. Na skutek działania dymu okopcone zostało całe mieszkanie (ściany, sufity, wyposażenie lokalu).

zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia
zdjęcie z miejsca zdarzenia zdjęcie z miejsca zdarzenia

Linia

07.01.2009r. autko

Nietypowe zdarzenie miało miejsce w bloku na os. Powstańców Śląskich. Jedna z lokatorek zauważyła w swoim mieszkaniu węża. Gad prawdopodobnie uciekł nieustalonemu chodowcy i kratkami wentylacyjnymi dostał się do kuchni kobiety. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz sprowadzeniu osoby znającej się na wężach. Osoba ta złapała i zabrała zwierzę z mieszkania.

Według uzyskanych informacji był to wąż niejadowity (wąż królewski).

zdięcie z miejsca zdarzenia

Linia

Do strony startowej... Na górę strony...