Logo Interwencje

2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012

01/2007 | 02/2007 | 03/2007 | 04/2007 | 05/2007 | 06/2007

07/2007 | 08/2007 | 09/2007 | 10/2007 | 11/2007 | 12/2007

Jeśli korzystasz z fotografii/informacji umieszczonych na tej stronie, napisz skąd pochodzą.

Linia

29.11.2007r. autko

O godzinie 16:43 otrzymano zgłoszenie, że w jednym z domów przy ul. Brzozowej w Żorach znajduje się starsza kobieta, która nie reaguje na pukanie do drzwi. Informację przekazała siostrzenica, która chciała wejść do środka mieszkania.

Po przybyciu na miejsce, strażacy w obecności policji otworzyli drzwi. Jak się okazało w środku rzeczywiście była starsza Pani w wieku 85 lat, która zasłabła. Na miejscu było obecne także pogotowie ratunkowe.

Linia

19.11.2007r. autko

Z chwilą rozpoczęcia zimowego sezonu grzewczego, odnotowuje się wzrost pożarów wywołanych przez niesprawne instalacje kominowe. Najczęściej dzieje się to w domach jednorodzinnych, które posiadają nie oczyszczone z sadzy kominy. Częstym przypadkiem są także pożary elementów kominków, w których rozpalany jest ogień.

Tym razem do pożaru obudowy kominka pokojowego doszło w domu, przy ul. Leśmiana w Żorach. Zgłoszenie wpłynęło o godz. 14:33.

Działania PSP polegały na ugaszeniu pożaru, przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego i podaniu jednego prądu wody w celu dogaszenia ognia. Przewietrzono także wszystkie zadymione pomieszczenia. Wartość uratowanego mienia oszacowano na kwotę 200 tys. zł. Straty wyceniono na kwotę 2 tys. zł.

Linia

18.11.2007r. autko

Kolejny wypadek samochodowy (z udziałem Forda ESCORTA), spowodowany nie dostosowaniem jazdy do panujących warunków atmosferycznych. Tym razem zdarzyło się to o godz. 21:51 w Szczejkowicach, na ul. Palowickiej (teren współdziałania JRG Żory i JRG Rybnik).

Po przybyciu strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pomogli w przetrasportowaniu rozbitego pojazdu na lawetę. W wyniku wypadku, dwie osoby zostały przewiezione do szpitala przez Pogotowie Ratunkowe. Na miejscu byli obecni strażacy z Żor oraz Rybnika.

zdięcie z miejsca zdarzenia zdięcie z miejsca zdarzenia zdięcie z miejsca zdarzenia

Linia

14.11.2007r. autko

W tym dniu o godz. 15:57 otrzymano zgłoszenie, że na al. Jana Pawła II doszło do kolizji drogowej. W stłuczce uczestniczyły dwa samochody osobowe (VW POLO i Renault LAGUNA). Prawdopodobną przyczyną stłuczki było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, przez kierowcę VW POLO. Na szczęście w efekcie kolizji nikt nie ucierpiał.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W samochodzie Renault zakręcono butlę z gazem, następnie pojazdy zostały zepchnięte na z głównej drogi na pobocze. Uprzątnięto także jezdnię z pozostałości po kolizji.

Szkody, jakie powstały to: VW POLO - uszkodzony lewy bok pojazdu, Renault LAGUNA - rozbity przód pojazdu.

zdięcie z miejsca zdarzenia zdięcie z miejsca zdarzenia zdięcie z miejsca zdarzenia

Linia

09.11.2007r. autko

Niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, było przyczyną wypadku drogowego do jakiego doszło o godz.14:09 na ul. Głównej w Żorach. Kierujący samochodem osobowym marki Renault wypadł z drogi, w efekcie czego pojazd przewrócił się na dach.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Poszkodowany kierowca został przewieziony do szpitala przez Pogotowie Ratunkowe. Na miejscu był także obecny patrol Policji.

zdięcie z miejsca zdarzenia zdięcie z miejsca zdarzenia zdięcie z miejsca zdarzenia

Linia

08.11.2007r. autko

Kolejny pożar, który został wywołany przez zaprószenie ognia. Zdarzenie miało miejsce w piwnicy jednego z bloków na os. Korfantego w Żorach. Zgłoszenie wpłynęło o godz. 22:18.

Działania PSP polegały na oddymieniu piwnicy i klatki schodowej (pożar został ugaszony przed przybyciem strażaków). Spaleniu uległo siedzenie samochodowe.

zdięcie z miejsca zdarzenia zdięcie z miejsca zdarzenia zdięcie z miejsca zdarzenia

Linia

07.11.2007r. autko krzyż

Tragicznie zakończył się pożar, który wybuchł w budynku gospodarczo-mieszkalnym przy ul. Harcerzy Buchalików w Żorach. Informację o pożarze otrzymano o godz. 06:45.

Po przybyciu na miejsce wezwania okazało się, że ogniem objęte jest jedno z pomieszczeń budynku. Według informacji, wewnątrz znajdował się człowiek (właściciel). Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru z jednoczesnym przeszukiwaniem płonącego pomieszczenia w celu zlokalizowania poszkodowanego.

W trakcie przeszukiwań znaleziono ciało mężczyzny obok pieca węglowego. Stwierdzono, że mężczyzna już nie żył. Dalsze działania polegały na dogaszeniu oraz oddymieniu pomieszczenia.

Na miejsce pożaru zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe oraz Policja. Prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było zaprószenie ognia. W tej sprawie prowadzone jest dochodzenie przez KMP Żory.

zdięcie z miejsca zdarzenia zdięcie z miejsca zdarzenia zdięcie z miejsca zdarzenia
zdięcie z miejsca zdarzenia zdięcie z miejsca zdarzenia zdięcie z miejsca zdarzenia

Linia

05.11.2007r. autko

O godz. 14:13 otrzymano zgłoszenie, że na terenie stacji benzynowej przy ul. Kościuszki pali się samochód osobowy marki Fiat Cinquecento. Pojazd wyposażony był w instalację gazową. Do zapłonu doszło po zatankowaniu gazu i uruchomieniu silnika. Przed przyjazdem strażaków, obsługa stacji zepchnęła pojazd z dala od dystrybutorów i rozpoczęła gaszenie płonącego silnika gaśnicą proszkową.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dogaszeniu komory silnikowej.

zdięcie z miejsca zdarzenia zdięcie z miejsca zdarzenia zdięcie z miejsca zdarzenia

Linia

Do strony startowej... Na górę strony...