Logo Aktualności

Czas wyróżnień i awansów.

Linia

W dniu 28.11.2007 w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń oraz awansów do wyższych stopni służbowych wyrózniającym się w służbie funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej woj. śląskiego.

Z Żor zostali wyróżnieni Krzyżami Zasługi za Dzielność: mł.asp. Jerzy Rduch, st.ogn. Wacław Bensz - strażacy z KM PSP Żory oraz st.post. Rafał Handzel - policjant z Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

Mł.kpt. Mirosław Wieczorek z sekcji d/s kontrolno-rozpoznawczych KM PSP awansował do stopnia kapitana.

Serdeczne gratulacje wyróżnionym!

KOMENDANT MIEJSKI
bryg. mgr Zenon Skowron

Linia

Poniższy fragment tekstu oraz zdjęcię pochodzą ze strony Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach.

odznaczeni

(...)W dniu 9 września 2006 roku Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Żorach została poinformowana o zdarzeniu na terenie stawu rybackiego w Żorach. Po przybyciu ratowników na miejsce okazało się, że trwają już poszukiwania osoby, która nie wypłynęła na powierzchnię. Poszukiwania te prowadził posterunkowy Rafał Hanzel z Komendy Miejskiej Policji w Żorach wraz z osoba postronną. Niezwłocznie do działań przystąpili ogniomistrz Wacław Bensz oraz młodszy aspirant Jerzy Rduch.

W skrajnie trudnych warunkach, bez użycia sprzętu specjalistycznego po około 10 minutach odleziono poszkodowanego i wyciągnięto go na brzeg. Ogniomistrz Bensz oraz młodszy aspirant Rduch wraz z załogą pogotowia ratunkowego przeprowadzili trwającą około godziny reanimację poszkodowanego, 26 letniego mężczyzny.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu oraz profesjonalizmowi ratowników uratowano ludzkie życie. Za ten czyn Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał Panom ogniomistrzowi Wacławowi Bensz, posterunkowemu Rafałowi Hanzel, młodszemu aspirantowi Jerzemu Rduch Krzyże Zasługi za Dzielność.(...)

Linia

Do strony startowej... Do strony poprzedniej... Na górę strony...